Jak wybrać firmę sprzątającą?

Niezależnie od tego, czy miejscem pracy jest biuro, czy też magazyn wszędzie powinien panować porządek. O ile ułożenie segregatorów czy produktów na półkach jest w gestii pracowników, o tyle coraz częściej przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnianie zewnętrznej firmy sprzątającej. Można się jednak zastanawiać, jak wybrać firmę sprzątającą? Na co zwrócić szczególną uwagę przed wykonaniem telefonu czy napisaniem maila w sprawie wykonania usługi? Na te pytania, a także i inne odpowiemy w naszym artykule.

1. Dobry kontakt to podstawa

Mogłoby się wydawać, że kontakt z klientem w takiej branży nie jest aż tak ważny. Jednak w tym przypadku ma on duże znaczenie w kontekście udzielania przejrzystych komunikatów od firmy sprzątającej. Jeśli żadne zadane pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a kontakt przebiega w sposób dobry, oznacza to, że przedsiębiorstwo dba o relacje z klientem.

2. Terminowość i elastyczność

Jeśli firmie sprzątającej zależy na dobrym kontakcie, to będzie terminowo wywiązywała się ze zobowiązań bez jakichkolwiek zmian czy debat. Będzie to również świadczyło o profesjonalizmie wybranego przedsiębiorstwa. Warto także zwrócić uwagę na to, czy właściciele i pracownicy są skłonni zrealizować usługę w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. W przypadku organizowania ważnego eventu jest to niezwykle istotne.

3. Zdobyte doświadczenie firmy sprzątającej

W poszukiwaniu odpowiedniego przedsiębiorstwa warto także zwrócić się z zapytaniem dotyczącym wyboru firmy sprzątającej do znajomych. Jeśli byli oni zadowoleni z usług przedsiębiorstwa X, to jest większe prawdopodobieństwo, że i Ty będziesz miał podobne odczucia. Warto również zapamiętać, że im większe doświadczenie, tym lepiej. Wiedza o zastosowaniu dopasowanych środków do danego materiału jest niezwykle istotna, aby nie uszkodzić delikatnych powierzchni. Dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę.

4. Szeroki zakres usług

Trzeba także zwrócić uwagę na kompleksowość usług. Im bardziej specjalistyczne i rozszerzone działania, tym lepiej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku m.in. przedszkoli, szpitali czy też innych specyficznych branż i placówek.

To tylko kilka najważniejszych wskazówek, o których warto pamiętać. Oczywiście dla niektórych przedsiębiorstw ważna będzie też możliwość dojazdu czy użycie specjalistycznych sprzętów. Dlatego w trakcie rozmowy czy to telefonicznej, czy to na spotkaniu należy rozwiać wszelkie wątpliwości.