5 powodów dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami. Dobrze prosperująca firma, która przyjmuje w biurze kontrahentów powinna zadbać o to, żeby w sali konferencyjnej czy też w każdym gabinecie było czysto. Dlatego też warto zadbać o to, aby firma sprzątająca pojawiała się w budynku przedsiębiorstwa regularnie. Dzięki temu nie trzeba będzie samemu dbać o ścieranie kurzy, mycie podłóg czy też przywracanie porządku w kuchni i toalecie. Jakie są jeszcze powody, dla których warto zatrudnić zewnętrzną firmę? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Nie musisz tworzyć kolejnych etatów w firmie

Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy sprzątającej wiąże się z tym, że nie trzeba się martwić o zatrudnienie jedne czy dwóch nowych osób, które miałyby zajmować się utrzymywaniem czystości i byłyby odpowiedzialne również za zamawianie i dostarczanie środków czystości. Co więcej, dyrektorzy czy kierownicy nie musieliby zajmować się kolejnymi formalnościami i ponoszeniem kosztów. W przypadku ewentualnych zwolnień lekarskich nie trzeba martwić się o szukanie zastępstwa, ponieważ leży to w gestii wynajętej firmy sprzątającej.

Mniejsze koszty utrzymania i możliwa ulga

Decydując się na współpracę z zewnętrzną firmą sprzątającą, zyskujesz pewność, że będzie ona korzystała z wysokiej jakości produktów, które są sprawdzone i wydajne. W połączeniu z doświadczeniem zawodowym oraz odpowiednią organizacją pracy z pewnością uda się skutecznie i przede wszystkim sprawnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń i przywrócić do porządku biuro, sale konferencyjne czy też szatnię pracowników.

Sprzątanie dopasowane do specyfiki branży

Kolejną zaletą wynajęcia firmy zewnętrznej jest również dostosowanie środków do wymagań danej branży. W końcu porządkowanie hal produkcyjnych znacznie różni się od czyszczenia biur czy hali sportowej. Dlatego też profesjonalne ekipy dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostosują wykorzystywane środki do danego lokalu i specyfiki danego przedsiębiorstwa.

Ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku

Warto także zauważyć, że w momencie, kiedy doszłoby do nieszczęśliwego wypadku, to po stronie firmy sprzątającej leży kwestia ubezpieczenia. Zazwyczaj jest to wysokie OC, dzięki czemu zarząd przedsiębiorstwa, w którym wykonywana jest dana usługa, nie musi przejmować się ewentualnymi konsekwencjami.

Kontrola nad zakresem obowiązków

Z pewnością lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie zewnętrznej firmy, dzięki czemu można elastycznie dodawać lub odejmować dane obowiązki. Oprócz tego można dostosować częstotliwość świadczenia usług oraz godziny ich wykonywania. Muszą one odbywać się w wyznaczonym terminie, co powinno być kontrolowane zarówno przez sam personel usługodawcy, jak i odpowiednich pracowników w przedsiębiorstwie, w którym dane usługi są wykonywane.